Мішень для арбалета (10 шт.)
Розмір аркуша 40 х 40 см.
Головний критерій, на який треба спиратися, вибираючи арбалет, — його майбутнє призначення. Від цього залежить вибір моделі та фірми. Також важливо, як часто Ви плануєте користуватися стрільцевою зброєю й чи мають намір стріляти з неї самі або давати друзям і знайомим. Треба враховувати умови експлуатації: раптом Ви збираєтеся в Арктиці полювати на білого ведмедя або на африканських берегах підстерегати алігаторів?
Питання ціни також чималоважне. Можна огульно розділити арбалети на три групи: дешеві, дорогі та дуже дорогі. Однак висока ціна купівлі арбалета не завжди є гарантією прекрасних «боєвих якостей» зброї, оскільки вона встановлюється виробником, який враховує оформлення приклада, матеріали виготовлення, рівень якості, технічну оснастку, а також престижність бренда. Багато хто вважає, що якість залежить від країни, у якій зроблена зброя: Китай — погано, Росія — нормально, Америка — прекрасно. Фактично ж (можливо, для когось це стане відкриттям), більшість американських моделей практично повністю збирають на Тайвані та в Китаї. Водночас потрібно пам'ятати, що якість тайванської зброї вища, а якість китайської безпосередньо залежить від ціни: заплативши солідну суму, Ви придбаєте чудовий примірник, погнавшись же за дешевим, отримаєте сокирну підробку. Повністю американське збирання — рідкість, і, звичайно, потрібно пам'ятати, що в ціну буде включена вартість робочого часу американського працівника, яка набагато вища, ніж у його російських чи китайських колег.
Наступний момент — вибір моделі. Щоб Вам було простіше орієнтуватися, зверніть увагу на основні типи цієї зброї.
За конструкцією діляться на класичні та блокові. Головна відмінність — наявність у перших прямих (рекурсивних) дуг, а в других — ексцентричних блоків (система поліпаст), що полегшують зведення тятиви та пришвидшують її розгін. Обидва типи мають свої характерні особливості, переваги та вади.
Класичний рекурсивний арбалет Блоковий арбалет
Класичний арбалет гучніший, має меншу енергетику, вимагає великої майстерності та застосунку серйозних зусиль; потрібно точніше позиціювати тятиву та наводити на ціль. Позитивний момент — простота конструкції, завдяки чому полегшується процес заміни тятиви або плечей: немає потреби розбирати весь плечовий вузол.
Блоковий арбалет через систему поліпаст важчий за свій класичний збір, має складнішу конструкцію. До переваг можна віднести велику енергетику, компактність, меншу чутливість до перекосів, простішу перезарядку.
Вибір арбалета для полювання
Для полювання можна вибрати будь-який із вищеописаних типів. Потрібно пам'ятати, що класичні через більший розмах плечей і перебігу тятиви, зазвичай, поступаються блоковим за швидкістю: блоковий розганяє двадцятиграмову стрілу до 120 м/с, що для класичного недосяжно. Водночас рекурсивні мають інші переваги: деякі моделі перезаряджаються практично миттєво. Але оскільки швидкість стріли для мисливця має більше значення, більшість вибирає блокові моделі. Якщо ж регулярні трофі-рейди не входять до Ваших планів і Ви хочете купити арбалет для полювання, щоб постреляти на дачі в заздалегідь заготовлену дичину, класична модель цієї зброї — ідеальний варіант.
Під час купівлі арбалета для полювання зверніть увагу на ручку. Матеріал має обспечувати гарний хват для блискавичного пострілу мисливця не тільки в суху погоду, але й у дощ, і в сніг. Під час полювання на полохливих звірят і птахів варто купити мисливський арбалет із тихим зарядом і спуском. Тут варто віддати перевагу блоковому арбалету, оскільки швидкість польоту його стріл не дасть піти навіть найшвидшій жертву.
Арбалет для полювання на великого звіра має мати потужний постріл, що збиває жертву з ніг і наносить смертну рану. Для полювання на хижаків найкраще підійде багатозарядний араблет. Якщо перший постріл не виводить звіра з ладу, а лише роздратував і змусив напасти на мисливця, такі постріли мають піти негайно.
Не забувайте, що купити арбалет для полювання можна без жодних документів і реєстрацій, але ось полювати з ним можна тільки після отримання відповідної ліцензії на відстріл.
Вибір спортивного арбалета
Спортивний арбалет вибирають за іншими критеріями. Перше, з чим треба визначитися, — вид стрільби (польова або матчєва), оскільки від цього залежить, який тип Вам знадобиться. Треба також враховувати, що спортивні арбалети — складні механізми з особливою системою стабілізаторів і регульованих спусків. Їх вартість, зазвичай, досить висока. Щоб зробити правильний вибір, краще звернутися по допомогу до професіонала.
Коли мета придбання визначена, можна звернути увагу на інші, специфічніші параметри.
Матеріал, з якого виготовлене ложе, всупереч поширеній думці, ніяк не впливає на стрільбу. Спортивні арбалети можуть мати ложе виготовлене з пластику або натурального дерева, вибір залежить від Ваших особистих переваг. За довговічністю та міцністю немає істотних відмінностей.
Плечі найчастіше виготовляються зі склопластику з додаванням карбону. Застосування композитних матеріалів виправдане їхніми високими міцністю й енергетичними характеристиками. Від використання металу виробники відмовилися досить давно: зіграв роль «ефект втоми» і висока ймовірність розлому.
Спортивні арбалети для комерційного чира вибираються за силою натягу тятиви, яка не має перевищувати 40 кг. Інакше доведеться пояснюватися з органами правоохоронних органів, оскільки арбалет буде кваліфікований як зброя (а не спортивний снаряд). Також, організуючи комерційний тир, треба купити якісний стрілоуловитель, щоб не витрачатися на постійну заміну загублених або зламаних стріл для арбалета. І, звісно, потрібно досконально вивчити правила безпеки під час стріляння, щоб відпочинок не обірвався проблемами.
Якщо Ви купуєте арбалет у подарунок, технічні характеристики відійдуть на задній план, поступаючись місцем художньому оформленню. Треба враховувати, що зброя з цінних порід дерева з різзю, інкрустацією, вставками з дорогоцінних металів і каменів і варта буде відповідно. Переважно такі подарунки вирушають у колекції високих людей або іменитих мисливців.
Такому чудовому подарунку будуть раді і діти, і дорослі.
Основні | |
---|---|
Виробник | Grandway |
Тип | Мішень |
Країна виробник | Китай |
- Ціна: 125 ₴