Як вибрати складаний ніж
По мірі вдосконалення металургії для ручного ріжучого інструменту використовувалася легована сталь, нержавіючі сплави. Технології вже допускають застосування в ножах топ-матеріал ХХІ століття - надміцні полімери, поки виступають лише в якості покриття клинків. Умовно їх можна розділити на дві категорії – з жорстко закріпленим клинком, і більш зручні і компактні – складні ножі.
Що являє собою складаний ніж
Незважаючи на уявну простоту ножа, фахівці вказують безліч його конструкційних особливостей. Тільки клинок має їх більше десятка. Це:
- обух – тупа частина клинка з одностороннім заточуванням;
- лезо – заточена ріжуча частина;
- вістря – кінчик леза;
- клинковая вісь – отвір для кріплення до рукояті;
- п'ята – тупа частина клинка, прилегла до рукояті;
- лыска – фальш-лезо, що додає міцність ножу;
- рикассо – тупа частина клинка в рукояті, що полегшує процес заточування;
- фліппер – невеликий наполеглива виступ на обуху.
Також на клинку може розташовуватися пила або серрейтор для різання матеріалів, що мають волокнисту структуру. Щоб полегшити клинок і в той же час надати йому жорсткість, на лыске робиться подовжній паз. Щоб складаний ніж легко відкривався і закривався, на лезі є штифт і насічка.
Чорним, гарда, спинка, черевце, тыльник, навершя, паз для темляка – це основні ділянки другої частини ножа - рукояті.
Механізми доладних ножів
Від того, який тип механізму використовується в тій чи іншій моделі ножа, залежить його зручність, безпека і надійність. Існує три основні конструкції, які використовуються в ножах складаних:
- механічний;
- напівавтоматичний;
- автоматичний.
У першому випадку, ніж розкладається вручну, у другому – клинок викидається з паза в рукояті при натисканні спускового механізму, а складається вручну, в третьому – обидві операції здійснюються з допомогою складної механіки. Найчастіше споживач стикається з такими конструкціями, як:
- Liner Lock – використовується в ножі доладному MV-9. Надійна класика, для того щоб прибрати клинок, знадобиться віджати лайнер;
- Axis Lock – система зручна і для лівшів, клинок в робочому і закритому стані фіксується штифтом;
- Back Lock – блокування клинка здійснюється за рахунок важеля і прорізи на п'яті клинка;
- Fraim Lock – їм обладнаний складаний ніж у стилі «мілітарі» запірна пластина є частиною рукояті, це одна з різновидів Liner Lock;
- Compression Lock - новий механізм з підвищеною надійністю, створений на базі Liner Lock, але на відміну від нього зручний для відкривання лівою і правою рукою.
Критерії вибору складного ножа
Вибираючи складаний ніж, перш за все, слід керуватися тим, де ви плануєте використовувати його:
- в побуті;
- для туризму;
- для риболовлі та полювання.
Звичайно ж, складаний ніж повинен бути не тільки функціональний і зручний. Важливо і те, як він виглядає. Хочете виглядати солідно і престижно – ексклюзивна модель складного ножа SVT у ваших руках, напевно, не виявиться непоміченою. Складаний ніж з лезом оригінальної форми і принтом на рукоятці може стати відмінним подарунком для чоловіка. Завжди стильно виглядають функціональні складні ножі з якісними лезами і ергономічними рукоятями, обробленими інкрустацією, різьбленням.
Багатофункціональні вироби можуть додатково обладнуватися штопором або ключ для відкривання пляшок, ножі-брелоки – кільцем для ключів. Однозначно ринок рясніє найрізноманітнішими моделями складних ножів, головне-вибрати той, що буде зручний саме вам.
- Збираючись у далеку подорож, на полювання, рибалку або просто на пікнік у лісі, потрібно подбати про безліч речей, зокрема, взяти з собою відповідну посуд.
- Як в побуті, так і в професійній діяльності люди користуються ножами і інструментами, що мають ріжучі частини. Між собою вони можуть відрізнятися за розмірами, призначенням, матеріалом, ціною і безлічі інших параметрів, але є одна загальна вимога: