Мультитулы: нужны ли они вам, и как выбрать хорошую модель без переплат?
Это так, но в то же время кейс с инструментами благополучно остаётся дома или занимает почётное место на полке в гараже, его невозможно всегда и везде брать с собой. В итоге в самый неподходящий момент какой-нибудь отвёртки или кусачек просто не окажется у вас под рукой. Поэтому в том, что мультитулы – это уникальное изобретение, полезное и нужное абсолютно каждому мужчине, сомнений нет, и возникать не может.
Что такое мультитулы на самом деле, и какими они бывают?
Мультитул – це дуже компактний і багатофункціональний інструмент, який найчастіше зроблений у вигляді невеликих пасатижів, в ручки яких вдало «заховані» інші, добре заточені інструменти (може міститися до 20 штук). Він не займає багато місця, поміститься в будь-яку чоловічу сумку або кишеню, легкий по вазі, але в ряді ситуацій просто незамінний.
По функціональності всі мультитули умовно поділяють на кілька великих груп:
- універсальні;
- для риболовлі;
- для туризму і виживання;
- для дачника.
Таким чином, мультитул – це незамінна річ і ідеальний подарунок для рибалки, мандрівника, яхтсмена, грибника, городника і просто справжнього чоловіка! Особливо такі продумані варіанти, як, наприклад, мультитул Traveler MT 629 з комплектом біт.
Особливості наповнення
Варто одразу наголосити, що всі моделі відрізняються наповненням. Є інструменти, які входять в кожен набір, а є особливі, включаються окремо, оскільки у кожного власника свої вимоги. Для наповнення інструменту найчастіше включають:
- пасатижі;
- кусачки;
- викрутка плоска і хрестова;
- штопор;
- відкривачка для консервних банок;
- серрейтор для очищення риби;
- шило;
- напилок.
Відмінний варіант – це мультитул Traveler MQ-034 з бітами, доповнює комплектацію магнітний тримач з 9-ю бітами для різних викруток, і все це поміщено в зручний чохол з міцного матеріалу.
Керівництво по вибору мультитула: на що звертати увагу?
На тлі різноманіття, представленого сучасними виробниками, здається, що зробити вибір інструменту нескладно, але це не так. Є кілька критеріїв, якими слід керуватися, роблячи вибір.
- Визначити потенційну сферу застосування. Наприклад, ви збираєтеся в похід, на риболовлю, любите велосипедні прогулянки або вам просто потрібен кишеньковий помічник для підстраховки.
- Вивчити актуальність саме для вас входять в мультитул дрібних інструментів. Тут не треба поспішати, наприклад, якщо в моделі є ліхтарик, то це зовсім не «круто», адже цей елемент займає місце, додає вагу і неякісно працює. Краще вибрати модель, в якій є більше потрібних елементів.
- Звертати увагу на виробника, віддаючи перевагу тим, хто гарантує якість і надійність виробу, то, що воно прослужить вам довго і не підведе у відповідальний момент.
- Збираючись у далеку подорож, на полювання, рибалку або просто на пікнік у лісі, потрібно подбати про безліч речей, зокрема, взяти з собою відповідну посуд.
- Як в побуті, так і в професійній діяльності люди користуються ножами і інструментами, що мають ріжучі частини. Між собою вони можуть відрізнятися за розмірами, призначенням, матеріалом, ціною і безлічі інших параметрів, але є одна загальна вимога: